Potrebuje veterinár vlastnú web stránku?

Naučiť klientov pred návštevou sa objednať, pozrieť si oznamy na web stránke alebo na Facebooku je polovica úspechu k spokojnému klientovi. Vybrať sa na vakcináciu a po príchode do ambulancie zistiť, že sa dnes neordinuje, alebo len v obmedzených hodinách, nie je pre klienta veľmi príjemné. Na druhej strane nie je ani príjemné, ak volajú klienti do ambulancie kvôli tomu, či sa zajtra ordinuje.

Web stránka veterinárnej ambulancie

Web stránka veterinárnej ambulancie informuje

Dôležité je, aby sa klient bez zdĺhavého hľadania ihneď dozvedel kontaktné informácie, teda adresu a telefónne číslo. Nových klientov bude zaujímať, aký je v ambulancii personál. Fotka a krátky popis by mali byť samozrejmosťou. Veľké plus je, ak sa môže klient cez stránku priamo objednať, prípadne si pozrieť rozpis služieb, ak preferuje niektorého konkrétneho lekára.

Od veterinárneho pracoviska závisí, čo má byť na web stránke

Je zbytočné, ak malá ambulancia na svojej web stránke uverejňuje články, pretože ich nebude pravidelne aktualizovať, dopĺňať a starať sa o ne. Nikto ich nebude čítať (alebo maximálne raz), budú len zavadzať a stránka bude pôsobiť chaoticky a neprehľadne.
Naopak, väčšia klinika by mala mať na stránke aj obsah venovaný podrobnému popisu svojich služieb formou článkov o rôznych problémoch a ich riešení. Klient si môže zistiť základné informácie o probléme svojho zvieratka a pri návšteve kliniky bude pripravený presnejšie vysvetliť problém svojho zvieratka.

Pri tvorbe web stránky treba myslieť aj na mobily

Klienti sa dostávajú na stránky veterinárnych ambulancií, ak hľadajú informácie o nejakom probléme svojho zvieratka, alebo potrebujú kontaktné informácie na veterinárne pracovisko. Kontaktné informácie sú najčastejšie hľadané cez mobilné telefóny. Takže zoomovanie a triafanie sa do tlačítok je nemysliteľné. Obsah musí byť responzívny a musí sa prispôsobiť veľkosti obrazovky.

Menej je niekedy viac

Čím je menej na stránke prvkov, tým lepšie je dôležitý obsah čitateľný. Pri zobrazení web stránky na mobilnom telefóne to platí dvojnásobne. Preto je dôležité, mať na web stránke iba údaje, ktoré môže návštevník stránky potrebovať. Veľa obsahu a malé písmo na jednej stránke spôsobia, že si obsah stránky nikto poriadne neprečíta. Preto je vhodné rozdeliť web stránku na viacero podstránok.

Vytvoriť web stránku svojpomocne, alebo cez agentúru?

Existuje niekoľko takzvaných CMS systémov, pomocou ktorých si môže majiteľ sám upravovať obsah svojej web stránky. Dostáva sa ale do kolotoča výberu hostingu, samotného CMS, grafiky a obsahu. K tomu treba pridať potrebné znalosti z používania CMS a zo SEO. Nehovoriac o potrebe udržiavať CMS v aktualizovanej forme. Agentúra Vám vytvorí návrh dizajnu, optimalizuje obsah pre SEO a zabezpečí, aby bola stránka vždy aktualizovaná.


Pokiaľ nejde o samostatnú ambulanciu v malej dedinke, potom je vhodné mať vlastnú web stránku. Tá ale musí spĺňať určité podmienky, aby plnila svoj význam. My v BISI plus, s.r.o. ponúkame kompletné služby našim zákazníkom od web stránky, prefesionálneho web a email hostingu až po veterinárny softvér plný funkcií. Radi poradíme aj Vám.

Páčil sa Vám článok, alebo používate veclis?
Pridajte sa k nám. Ďakujeme
Podmienky používania | Ochrana súkromia
© 2022 BISI plus, s.r.o. | Ochranné známky patria ich príslušným vlastníkom